• 0 212 281 43 83

    0 232 375 50 35

  • E - Mail:

    tartan@tartantarti.com

  • Teklif Formu

Araç Kantarları Servisi

"Net Tartı Tartan Group firmalarının Türkiye Yetkili Satış ve Servisidir"

Bu sayfa yenilenmektedir.

SERVİS

Kantar bakımı ve Servis işleri yanında yer değişikliği, damgalama ve periyodik bakım hizmetleri firmalarımızca özenle yapılır.

Load Cell, İndikatör ve toplama kutuları başta olmak üzere çeşitli model ve standart da elektronik yedek parça ihtiyaçları en kısa sürede en uygun fiyatlarla karşılanır.

Mekanik aksamlarda oluşabilecek hasarlar için de imalt bölümümüzdeki uzman kadrolarımız hizmet verebilmektedir.

DAMGA VE KALİBRASYON :

Kantarınızda ihtiyaç duyduğunuz an ya da yıllık periyodik Damga ve Resmi Onay işleri M1 Sınıfı Etalon Kütlelerle vinç eşliğindeki araçlarla montaj yerlerinde özenle yapılır.

YEDEK PARÇA TEDARİKİ

Kantarı oluşturan  ve stoklarımızda bulundurduğumuz elektronik komponenler  aşağıda belirtilen ürünlerdir.

1- Load Cell’ler

2- Tartı İndikatörleri

3- Load Cell Toplama Kutuları

4- Harici Bilgisayar üniteleri

5-On-Line Kesintisiz Güç Kaynakları

6- Nokta Vuruşlu Yazıcılar

7- 2 ya 3 nüsha Tartı Fişi

8- M1 Kablo

9- Topraklama Üniteleri ve bağlantı ekipmanları

TAMİR SÖKÜM MONTAJ

Kullanımda olan kantarlar genelde kullanıcı hataları ya da platforma çıkan araçların yarattığı olumsuzluklardan arızalanabilmektedirler.

Arıza gösteren Yurt genelinde İmal ettiğimiz kantarların tamir ve bakım işleri firmamız tecrübeli elamanları ile yapılmaktadır. Arızası giderilen  her kantarın yeniden resmi damga işlemlerinin yapılması ise yasal bir zorunluluktur.

Müşteri talepleri karşısında kurulu kantarlar bir başka yere sökülerek tarafımızca yeniden montajı yapılarak çalışır teslim edilmektedir.

Kantarların montajı öncesi inşaat işlerine talep olunduğunda tecrübeli ekiplerimizce teknik destek verilmektedir.

PERİYODİK BAKIM

Her marka ve model kantarların periyodik bakıma ihtiyacı vardır. Periyodik bakım görmeyen kantarlar daha sonraları maliyeti yüksek arızalar gösterebilmektedir.

Periyodik Bakım süreleri kullanım yoğunluğuna bağlı olarak değişlik göstermektedir.

Kantar periyodik Bakımlarında gerek platform ve gerekse tüm elektronik ekipmanlar tek tek kontrol edilmektedirler.

Bakım esnasında elektrik ve topraklama ünitelerinin de kontrolü önem arz etmektedir.

Kantarın bakımının üstlenilmesi durumunda kullanıcının da üretici firmanın önereceği günlük periyodik işlemleri gerçekleştirmesi gerekmektedir.

DAMGA VE KALİBRASYON

Kantarların Periyodik Damga ve Kalibrasyon işleri EN45501 Standardı ile 3516 SY gereklilikleri çerçevesinde yapılma zorunluluğundadır.

DANIŞMANLIK HİZMETLERİ

Firmamız kendinden bağımsız olarak talep edildiğinde tarafsızlık ilkesine bağlı kalarak güvenilir kaynaklı sektörel konularda danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

TARTI PROGRAMI

Müşteri tartı bilgilerinin indikatör aracılığı ile harici bir bilgisayara aktarılmasını sağlayan özel yazılımlı programlardır.

ETALON VE TEDARİKİ

M1 Sınıfı etalon kütleler kantarların ayar ve kalibrasyonunda kullanılırlar. Firmamıza ait bu etalonlar tamir bakım ve servis işleri sonrası müşteri talepleri doğrultusunda kantarların kurulu yerlerine sevk edilir. Sevk edilen etalon kütlelerin ağırlıkları 500 ya da 1 ton olmaktadır. Kütle Etalonlar Vinç, Traktör ya da fork-Lift yardımı ile kantar platformuna doğrulama standardları kapsamında yerleştirilmektedirler.Bu sayede kantarların en doğru tartımı yapmaları mümkün olmaktadır.

TOPRAKLAMA İŞLERİ

Kantarın sağlıklı ve uzun ömürlü çalışabilmesi için çok  önemli bir destek sistemdir.  En az her altı ayda bir uzman ekiplerimiz tarafınca  ölçümleri yapılmalıdır. Bu ölçümler sonrası tüm elektronik ekipmanlarında da kontrolü gerekecektir.

Topraklama ünitelerinde olabilecek sıkıntılar doğrudan elektronik komponentlerin ve Bilgisayar düzeneklerinin arızalanmasına neden olmaktadır.

Topraklama ile birlikte şebeke elektriğinin de sıkça kontrol edilmesi voltaj dalgalanmalarının önüne geçilmesi gerekmektedir. Periyodik bakımların önemi bu safhada da önem arz etmektedir.

İNŞAAT İŞLERİ

Firmamız tecrübeli  elamanları vasıtasıyla müşteri talebi olması karşısında kantarların kurulacakları yerlerde  inşaat işleri için teknik destek verebilmektedir.

GÜVENLİK VE KAMERA SİSTEMLERİ

Kantarların tartım işlerini uzaktan izleme imkanı sağlamaktadır. En doğru ve Kaliteli Kamera sistemlerinin kurulumunda firma partnerlerimizle birlikte bu hizmeti de müşterilerimize vermekteyiz.


REFERANSLARIMIZ
İstanbul Tabela Firmaları
İstanbul Tabela Firmaları
İstanbul Tabela Firmaları
İstanbul Tabela Firmaları
İstanbul Tabela Firmaları
İstanbul Tabela Firmaları
İstanbul Tabela Firmaları
İstanbul Tabela Firmaları
İstanbul Tabela Firmaları
İstanbul Tabela Firmaları